Staň se úspěšným obchodníkem

Vážíme si spolehlivých a pracovitých lidí, ukážeme ti cestu za úspěchem

Obchodní pozice

Naše portfolio služeb se rychle rozrůstá, a proto do našeho týmu hledáme cílevědomé obchodní zástupce, kteří budou pomáhat našim klientům najít ta nejlepší řešení pro jejich webové stránky a online komunikaci.

Co bude tvým úkolem?

Budeš mít své stálé klientyvyhledávat nové. Telefonicky si s nimi domluvíš schůzky, probereš a analyzuješ jejich webové stránky a připravíš si pro ně vhodné služby. Před každou schůzkou je proto důležitá příprava z tvé strany.

Autem se vydáš na předem domluvená jednání se zákazníky, kde budeš prezentovat naše služby a reflektovat potřeby zákazníka. Uzavření úspěšného obchodu je jen na tobě.

Zároveň budeš komunikovat s naším realizačním týmem, který služby pro klienta provádí a vše koordinuje, aby to klapalo. K tvé práci bude také patřit reportování odvedených výsledků a práce s interním systémem.

Vlastní auto, telefonnotebook jsou nedílnou součástí práce. Naši zákazníci působí v rozličných oborech, spolupráce s nimi je velmi dynamická.

Prohlédni si aktuální volné pozice

Sabina Habartová

Key Account Manager

Potřebuješ skloubit práci a péči o děti? Žádný problém!

Po pětileté rodičovské dovolené jsem se chtěla vrátit zpět do práce. Brouzdala jsem po internetu, kde mě zaujal inzerát na pozici obchodního zástupce v online marketingu, flexibilní doba (výborná pro mámu od dětí) a platové ohodnocení, které bylo nad mé očekávání.

Většina blízkých mě od toho odrazovali, ale já to přesto zkusila. Začátky byly velmi těžké. Nikdy jsem obchod nedělala. Zaujmout někoho a nadchnout ho pro službu, která by byla pro něho přínosem, bylo opravdu těžké. Mezi mnoha neúspěšnými obchody se ale občas objevil i úspěšný a to mě posouvalo dál.

Po 3,5 letém působení u firmy musím říct, že bych práci neměnila. Tomáš Meloun, majitel, je fantastický člověk a spolu s Davidem Šupitou, technickým ředitelem, pořád vymýšlí a vyvíjí nové produkty a služby, abychom byli neustále před konkurencí. Máme pořád co nabídnout trhu a umíme pomoci tam, kde se může zdát být pro některé cesta zavřená.

Za svůj život jsem vyzkoušela různá povolání a musím konstatovat, že až teď mám práci svých snů. Svůj čas si řídím sama, pokud dobře pracuji, mám nadstandardní výplatu, pravidelné teambuildingy, workshopy, školení, bonusy a především skvělá parta lidí. Nikdo se nad nikoho nepovyšuje, sám majitel rád pomůže, když potřebuješ. Jsem ráda, že můžu být v takovém kolektivu a cením si toho, co mě Netpromotion zatím naučil.

Člověk by měl vyzkoušet více zaměstnání, aby dokázal posoudit výhody a nevýhody. V mých předchozích jsem se necítila špatně, ale nedokázala jsem se rozvíjet. Každý den byl stejný a výplata taky, i když jsem občas zastala práci dvou lidí. Až díky práci v Netpromotion se nemusím omezovat v mém osobním životě, mohu svým dětem dopřát to, co jsem předtím nikdy nemohla. Samozřejmě to není jen o penězích, ale na rovinu, bez peněz je život těžší.

Ukázat více

Jak bude vypadat tvůj pracovní týden?

Komu se u nás bude líbit?

Pokud jsi sportovec, tak určitě zapadneš do našeho týmu, ale pokud ne, tak nezoufej. Důležité je být pracovitý, cílevědomý, soutěživý a ochotný se pořád vzdělávat.

Každý člen týmu na sobě maká, nezalekne se odmítnutí nebo neúspěchů. Věří, že jen díky poctivé práci, osobnímu nasazení a vlastnímu úsilí bude dosahovat dobrých výsledků. A to nejen pro sebe, ale pro celou partu, která ho podrží, kdykoliv to bude potřebovat.

Lukáš Bednařík

Key Account Manager

Máš rád sport? Tahle práce tě bude bavit!

Můj příchod do firmy byla náhoda. Po tom co jsem přehodnotil své osobní priority a sportovní kariéru, začal jsem rozesílat životopis a z Netpromotion mě brzy pozvali na pohovor. Pro pozici obchodního zástupce mě nadchnul člověk, se kterým jsem se při pohovoru setkal a který je sám sportovec.

Práci v Netpromotion mi hodně přirovnával ke sportu, což mi bylo blízké. Samozřejmě se mi také líbilo i to, že si člověk může vydělat opravdu nadstandardní peníze, pokud bude k práci přistupovat s elánem a bude se chtít neustále zlepšovat.

Práce u nás má se sportem opravdu hodně společného. Jde především o týmový výkon, ke kterému může každý člen přispět svým individuálním výsledkem a je za to náležitě odměněn. Dnes jsem ve firmě 2,5 roku, a zjišťuji, jak super lidi kolem mě ve firmě pracují. Měl jsem také možnost poznat spoustu úspěšných lidí z řad našich klientů.

Neustále cítím, jak se každým dnem posouvám v obchodním jednání, a to především díky kolegům a nadřízeným, se kterými pravidelně probíráme, co můžeme zlepšit a předáváme si cenné zkušenosti. Je důležité, že všichni tito lidé, kamarádi, se mi snaží pomoct, když mi cokoliv nejde úplně dle mých představ, a toho si strašně vážím.

Ukázat více

Kdo bude tvůj kolega i šéf?

Bc. Lukáš Mastík

Manažer obchodního týmu

Od práce učitele k obchodnímu manažerovi

Dva roky jsem učil na soukromé střední škole tělesnou výchovu. Práce to nebyla špatná a docela mě bavila. Jenomže peníze, které jsem za takovou práci bral, sotva stačily na zaplacení nájmu a na nějakou menší dovolenou jednou ročně k tomu. To mi prostě nestačilo a chtěl jsem víc. Přes kamaráda jsem se dozvěděl o práci v Netpromotion. Neváhal jsem ani minutu a v pololetí dal ve škole výpověď. Byl jsem přesvědčený, že tato práce pro mě bude to pravé.

I když jsem o online marketingu nevěděl skoro vůbec nic a s obchodem měl minimální zkušenost, vrhl jsem se do práce v Netpromotion po hlavě. Ze začátku to samozřejmě nebyla sranda, jelikož obchod nemůže dělat úplně každý. Ale díky své povaze, cílevědomosti a prořízlé puse mě práce po pár týdnech pohltila a já se cítil jako ryba ve vodě.

První měsíce jsem prošel několika školeními a sám se neustále vyptával kolegů na vše možné v oblasti online marketingu. Díky tomu jsem velmi rychle zjistil jak to funguje. Již druhý měsíc jsem měl celkem slušné výsledky a dostal výplatu, o které se mi ve školství mohlo jen zdát. To byl pro mě obrovský hnací motor, abych se zlepšoval ještě víc. Pomalu jsem začal pokukovat po výsledcích zkušenějších kolegů.

V roce 2017 jsem se stal 3. nejlepším obchodníkem firmy Netpromotion, ale s tím jsem se nechtěl smířit, a proto jsem na sobě dál tvrdě pracoval a vzdělával se, abych měl co možná nejvíce informací a dokázal klientům vždy dobře poradit. Díky své pracovitosti a touze být nejlepší jsem se stal teamleaderem a dostal na starosti pár kolegů, kterým jsem pomáhal v terénu.

Vedení menšího týmu kolegů mi pomáhalo se zlepšovat nejen profesně, ale změnilo to i mě samotného. Přemýšlel jsem o tom, jak tým vést, motivovat, jak si předávat zkušenosti, abychom dosahovali skvělých výsledků. Následující rok jsem již vyhrál obchodníka roku a postupně jsem si začal šlapat cestičku k manažerování.

V polovině roku 2019 se mi podařilo stát se manažerem obchodu a vést celý obchodní tým. Splnil jsem si svůj první kariérní sen, i když pořádná cesta je ještě přede mnou, je to pro mě obrovský závazek do další práce.

Nyní pracuji na doplnění svého obchodního týmu, můj cíl je přivést do firmy několik nováčků a dát jim příležitost rozvinout svůj obchodní talent v Netpromotion.

Mým dalším a důležitým závazkem je stabilizovat tento tým a naplno pracovat na rozvoji každého jeho člena, protože věřím, že jen tak budeme moci dosahovat skvělých výsledků.

Velké díky patří kamarádovi, který mě do Netpromotion přivedl, jelikož díky tomu se mám já a moje rodina dobře a můžeme si plnit své cestovatelské sny a já jsem jiný člověk než jsem byl.

Ukázat více

Další kolegové, s kterými se budeš potkávat

Vojtěch Částka, DiS

Key Account Manager

Miroslav Fencl

Key Account Manager

Petr Zdražil

Key Account Manager

Bc. Michal Mojžíš

Senior SEO specialista

Petr Mojžíš

Analytik

Co tě u nás čeká během prvních měsíců

Patrik Tlapák

Obchodní zástupce

Jaký je život nováčka?

Jak probíhaly mé první měsíce v Netpromotion? No, byla to jízda a vlastně pořád je! Já nerad na něco čekám, chci mít všechno hned. Do firmy mě přivedl kamarád, věděl, že mám pár obchodních zkušeností a že potřebuji změnu. Přiznávám, že počátky pro mě byly trochu zdlouhavé ale nutné.

Absolvoval jsem produktové školení a musel jsem se naučit všechny potřebné informace o firemních službách. Strávil jsem tedy pár dní v kanceláři, což mě moc nebavilo, protože jsem se těšil do terénu. Sledoval jsem, jak probíhá telefonický kontakt s klientem, pozoroval jsem práci zkušenějších kolegů. Pod jejich dohledem jsem to zkoušel i já.

Na počátku jsem dostal pět základních produktů, které jsem měl klientům nabízet. Do terénu jsem také nejprve vyjel po boku zkušených kolegů, sledoval, jak komunikují s klienty a představují naše služby. Společně s nimi jsem absolvoval svá první jednání. Pak už mě prostě hodili do vody, abych mohl získávat své zkušenosti, což mě hrozně bavilo. Považuji to za skvělou školu života. Oslovoval a potkával jsem se s různorodými klienty, řemeslníky, majiteli malých i opravdu velkých firem. Získával jsem zkušenosti, osobní rozhled i potřebnou sebedůvěru.

Baví mě komunikace se zákazníky, vyslechnout jejich potřeby a hledat pro ně služby a řešení na míru. I když to vypadá, že je každý den stejný, je naopak velmi rozmanitý tím, s jakými lidmi se zrovna potkáte. Vypadá to sice idylicky, ale mé začátky tak růžové nebyly. Všechna jednání se nevyvíjela tak hladce, abych hned uzavřel úspěšný obchod.

Stalo se mi, že mě klient nachytal na švestkách, že jsem mu nedokázal vše vysvětlit a čelit jeho argumentům a všetečným dotazům. Připadal jsem si jako student u maturity, a prostě jsem neuspěl. Ale i to se prostě stává, je potřeba se z toho oklepat a vzít si z toho to důležité. Obchod mi sice nevyšel, ale věděl jsem, na čem mám zapracovat, co se naučit, aby se to příště neopakovalo.

Při mých prvních zkušenostech v terénu mi byl vždy oporou náš manažer, kterému jsem denně volal a řešil s ním své úspěchy i prohry. Je super vědět, že i když je člověk v terénu sám, tak patří do týmu kolegů, kteří mu poskytují oporu a neváhají se podělit o své rady, tipy a zkušenosti. Oceňuji, že se ke každému člověku v týmu přistupuje individuálně. Na základě osobní analýzy silných a slabých stránek se pak pracuje hlavně na těch silných tak, aby ho práce bavila a byla mu ušitá na míru. I parťáky pro navolávání nebo spolujízdy mi vybírali tak, abychom si typově sedli, rozumněli si a přístupem k obchodu si byli podobní.

Jasně, že někdo v takové práci můžeme vidět hlavně tlak na to, aby uzavřel úspěšný obchod. Mně se líbí, že za sebou vidím výsledky hned, i když se mi daří nebo nedaří. Na týdenních poradách jsou prezentovány výsledky každého člena týmu, je to pro mě velká motivace a motor, který mě žene kupředu. Nechci být napsaný někde dole, chci se rovnat s těmi nejúspěšnějšími obchodníky. Sledujeme se navzájem, chceme být nejlepší. Panuje tu mezi námi zdravá soutěživost, ale ne nevraživost, stále jsme tým a nikdo mě jako nováčka neodmítal, každý se rád podělí o své zkušenosti.

Přijímám rady kolegů, sleduji jejich práci, naslouchám jim a učím se od těch nejlepších. Pro práci obchoďáka je důležité nadšení, když tě to baví, přinese to svůj úspěch, protože se nespokojíš s tím, co je, budeš na sobě pracovat a budeš se posouvat dál. Finanční ohodnocení za práci je skvělé, reflektuje odvedené úsilí, přináší mi pocit svobody. Nejsem nijak omezovaný, můžu si dopřát, co potřebuji. Sám si také plánuji svoji práci v terénu a můžu si to skloubit se svým osobním životem a fotbalovými tréninky, což je pro mě důležité. Práce obchodníka je prostě hra, takové monopoly v reálném životě, a to mě prostě baví.

Ukázat více

Jak vůbec probíhá výběrové řízení na obchodního zástupce?

1

Neváhej a pošli nám svůj životopis. Pokud máš raději osobní přístup, můžeš přímo kontaktovat svého potenciálního šéfa.

2

Zavoláme ti a ujasníme si vzájemně své představy. Domluvíme se na datu osobního setkání na naší chrudimské pobočce.

3

Setkáš se s manažerem našeho obchodního týmu. Dostaneš šanci se nám naplno ukázat na praktickém úkolu.

4

Nejpozději do týdne ti zavoláme a domluvíme si začátek naší spolupráce. Celý průběh včetně komunikace nám obvykle zabere 2–3 týdny.

Chceš se stát úspěšným obchodníkem?

Pošli nám svůj životopis nebo LinkedIn právě teď

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Raději voláš?

Mgr. Lucie Nekolová

HR oddělení

Využijte nezávazné poptávky

Získejte cenovou nabídku, pošlete nám poptávku ještě dnes

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.